Vlčí výběh v Srní na Šumavě

Vlčí výběh v Srní odhaluje tajemství šumavské divočiny

Vlčí výběh v Srní vám ukáže vlky v jejich přirozeném prostředí

 

Na severním okraji nádherné Šumavy, kde se rozprostírá nekonečná zeleň a tajemné lesy, leží malá obec Srní. Toto místo je domovem jedinečné atrakce, která přitahuje milovníky přírody a dobrodruhy z celého světa – vlčího výběhu.

Vlčí výběh v Srní je součástí návštěvnického centra Národního parku Šumava a nabízí neopakovatelný zážitek z blízkého setkání s těmito majestátními šelmami. Rozkládá se na ploše přibližně 3 hektary a je navržen tak, aby návštěvníkům poskytl co nejautentičtější zážitek z pozorování vlků ve volné přírodě. 

Středem výběhu vede dřevěná lávka dlouhá 300 metrů, vyvýšená 3 až 4 metry nad terénem. Díky ní mohou návštěvníci bezpečně pozorovat vlky z výšky a v klidu se kochat jejich přirozeným chováním. Informační cedule umístěné podél lávky poskytují fascinující informace o životě vlků a jejich komunikaci.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolí výběhu, je zde připraven naučný okruh dlouhý asi 2 kilometry. Stezka vede lesním terénem a seznamuje návštěvníky se stopami šelem, místními stromy a rostlinami. Je to ideální příležitost dozvědět se více o ekosystému, ve kterém vlci žijí.

Návštěvnické centrum nabízí také vnitřní expozici věnovanou šelmám, kde se můžete dozvědět o soužití vlků s člověkem a o významu těchto zvířat pro biodiverzitu. U budovy mají malí návštěvníci k dispozici dětské hřiště. Pro návštěvníky s pohybovým omezením je připravena speciální trasa, která umožňuje přístup na vyhlídkovou lávku.

Vlčí výběh v Srní je nejen místem setkání s divokou přírodou, ale také edukačním centrem, které usiluje o zvýšení povědomí o ochraně vlků a jejich prostředí. Je to místo, kde se můžete zastavit, odpočinout si a nechat se unést kouzlem šumavské divočiny.

Pro návštěvu vlčího výběhu doporučujeme vzít si dalekohled, abyste mohli lépe pozorovat vlky ve výběhu. Parkování je možné v areálu návštěvnického centra za poplatek (osobní automobil 50,-Kč za každou započatou hodinu).

Vlčí výběh v Srní je otevřený pro veřejnost a vstup je zdarma, ale je důležité si předem ověřit otevírací dobu, protože se může lišit v závislosti na roční době. Od 15.4. do 30.4. je návštěvnické centrum uzavřené vč. toalet, parkoviště a výběhů. 

Tak neváhejte, vydejte se na cestu do Srní a navštivte vlčí výběh, kde na vás čeká nezapomenutelný zážitek a možnost nahlédnout do tajů života vlků na Šumavě.

L

Nádherná šumavská příroda, poučení pro malé i velké přírodovědce

K

Vlci jsou na větším prostoru, nemusí se podařit zahlédnout je. Ale i tak stojí výlet za to.

Celkové hodnocení

Hodnocení