Tatra muzeum Bítov (1)

Tatra muzeum Bítov

6. 12. 2022 | Česko, Jihomoravský kraj

Tatra muzeum Bítov. Stojí za návštěvu?

Sezona 2017 byla na Vranovské přehradě skoupá na vodu, ikdyž vodních radovánek jsme si taky užili. Byli jsme na dovolené v Campu Bítov, kde mají i vlastní aquapark. Při přemýšlení co v  dané lokalitě podniknout, při hledání na internetu, při toulkách okolím, jsme narazili na zajímavou expozici především vozů  Tatra v Bítově u Vranovské přehrady. Jelikož o prázdninách je otevírací doba denně od 9:00 do 18:00, nebylo zapotřebí něco  řešit a vyrazili jsme. Vstupné taktéž příjemné a to pouhých 80,- Kč na osobu od 7-mi let. Mladší mají vstup zdarma.  K vidění toho bylo hodně, včetně třeba Tatry 805, expedičního vozidla Zikmunda a Hanzelky, kterým projeli blízký východ,  Asii, Indonésii, Japonsko a asijskou část bývalého Sovětského svazu. 

Budete-li se tedy pohybovat v okolí Bítova, budete-li přemýšlet kam vyrazit na výlet, rozhodně si nenechte toto muzeum ujít. Tatra muzeum Bítov za návštěvu stojí.

Prohlídka expozice Tatra muzeum Bítov vám zabere chvíli. Pokud budete hledat aktivity na další dny, zkuste navštívit s dětmi cestu pohádkovým lesem ve Slavonicích, které jsou vzdálené asi 35km severozápadně od Bítova.

Otevírací doba
  • květen – červen: soboty a o státních svátcích 10:00 – 16:00 hodin, nebo v jiný den po předchozí dohodě.

  • červenec – srpen: denně 9:00 – 18:00 

  • září – říjen: soboty a o státních svátcích 10:00-16:00, nebo v jiný den po předchozí dohodě. 

  • listopad – duben: nasmlouvané, předem dohodnuté akce 

L

Nízké vstupné, vhodné pro nadšence do vozidel značky Tatra.

K

Nižší počet exponátů, zábava tak na 20 minut.

Celkové hodnocení