Cesta pohádkovým lesem

Cesta pohádkovým lesem Slavonice

Cesta pohádkovým lesem, zábava pro děti i dospělé

V rámci Pohádkového království byla otevřena ve Slavonicích nová turistická trasa pro děti „Cesta pohádkovým lesem“. 

Autem dojedete až na náměstí Míru ve Slavonicích, kde je informační centrum (otevřeno denně) a tam začíná dětské dobrodružství s názvem cesta pohádkovým lesem. V informačním centru dostanete mapku, list s úkoly a dobré rady na cestu.

Na náměstí ve Slavonicích je několik restaurací s lidovými cenami. Většina z nich nabízí i dětské porce.

Příjemná procházka pro celou rodinu a děti se nebudou rozhodně nudit! Taková je cesta pohádkovým lesem ve Slavonicích. Pokud děti splní všechny úkoly, čeká na ně po návratu v Turistickém informačním centru odměna. Trasa má celkem tři stupně obtížnosti – bronzová stezka pro mrňata a skřítky (1,8 km, 4 stanoviště ), stříbrná stezka pro zdatné poutníky ( 2,5 km, 6 stanovišť ) a zlatá stezka pro válečníky a princezny bojovnice ( 4 km, 8 stanovišť ). Prvním úkolem je – Najít klíč k pohádkovému lesu… 

Stezku můžete projít zcela zdarma, ale pokud chcete „odměnu“ pro malého prince či princeznu je nutné na začátku v informačním centru zakoupit za 10,- Kč list s úkoly, který po vyplnění a splnění odevzdáte. Nezapomeňte si tedy sebou vzít na výlet tužku, určitě jí budete potřebovat. 

Cesta pohádkovým lesem vám zabere maximálně půl dne. Pokud hledáte tip na další výlet, tak si nenechte ujít muzeum veteránů v nedaleké Nové Bystřici.

L

Líbil se nám všeobecně nápad vytvořit takovou stezku.

K

Nelíbilo se nám značení v jednom úseku, kde jsme málem „zaboudili“.

Celkové hodnocení