Stezka lesních her Stožec

6. 12. 2022 | Česko, Jihočeský kraj

Sobota ráno, počasí sice nic moc, ale na webových stránkách NP Šumava jsme našli zážitkovou stezku „Areál lesních her“ na okraji obce Stožec uprostřed šumavských hvozdů. Sedáme s dětmi do auta a jedeme.

Jde o okružní trasu v blízkosti obce Stožec ( celá délka asi 4,5 km). Samotná zážitková stezka začíná cca 1 km od informačního střediska, je 1,6 km dlouhá a vrací se zpět do obce Stožec. Vede lesem po nezpevněných pěšinách, částečně po zpevněné cestě. Celá řada interaktivních didaktických prvků se věnuje třem hlavním tématům: život v lese, obnova lesa a význam tlejícího dřeva.

Symbolem zážitkové trasy je Puštík bělavý. Provede vás lesním dobrodružstvím, při kterém se naučíte poznávat mnoho lesních živočichů a rostlin, zahrajete si na stopaře, nahlédnete pod kůru stromů, nebo si vyzkoušíte jaké je to být datlem.

Vstupné samozřejmě zdarma. A pokud se na počátku stezky a pak i na konci zastavíte v místním informačním centru, pak na děti čeká malá odměna za projití stezky a splnění úkolů. Malý tip – vezměte pro děti pastelky, budou se hodit.
Mimochodem v informačním centru stojí za shlédnutí expozice, jejíž dominantou je vycpaný los evropský.

Přímo v obci je několik restaurací otevřených denně. Mají v nabídce i dětské porce jídla a ceny odpovídají turisticky atraktivní lokalitě.

L

Ocenili jsme přehlednost na informačních tabulích a krásně propracované „úkoly“ pro děti (mimochodem, i my dospělí jsme občas tápali a nevěděli si rady).

K

Veškeré interaktivní prvky nahuštěné na krátký úsek stezky.

Celkové hodnocení