Baby friendly ubytování

Baby friendly ubytování v Chorvatsku

17. 09. 2023 | Rady a tipy, Chorvatsko

Co vlastně vůbec znamená Baby friendly? Ubytování takové, které je uzpůsobené pro rodiny s dětmi. Jak s malými, tak i s většími. U těchto ubytování si můžete být jistí, že když přijedete s dětmi, uvítají vás s otevřenou náručí.

Když hledáte takové ubytování, můžete být v klidu. Takové ubytování musí splňovat základní parametry, jinak by nemohlo být považováno za Baby friendly. Musí mít také ve svém vybavení věci, které vám usnadní vaši rodinnou dovolenou a vy potom nemusíte sebou brát některé věci navíc, které by mohly být zbytečné a zabírají místo v autě. A vy se potom nemusíte obávat, že by vaše dovolená probíhala ve stresu. Odpočinete si tak, jak to má být. Apartmány disponují i dětskou postýlkou, takže tu sebou nebudete muset brát a ušetříte místo v autě.

Kromě vybavení ubytování, jsou tato zařízení připravena na děti i v gastronomii, i když v Chorvatsku platí jiné podmínky, než v České republice, co se stravování týká. Není to tam samozřejmostí. U takových apartmánů je povolená příprava jídel na společném grilu.

Pláže jsou nedaleko těchto ubytování, aby to vaše dětičky těmi malými nožkami ucapkaly. Ideální pláže pro rodiny s dětmi jsou písčité nebo oblázkové. Takové pláže mají delší vstup do moře – mělčinu, která se dá brát jako dětské přírodní mořské brouzdaliště. V našem výběru jich najdete hned několik. Také na těchto plážích jsou různé atrakce pro děti, aby se jim tam líbilo co nejvíce. Dětská hřiště, aquaparky, šlapadla, vodní skútry, jiná sportovní zařízení pro zábavu vašich ratolestí. Námi vybrané pláže také mají úseky, kde najdete přírodní stín u stromů. Tam se můžete schovat, když už budete mít pocit, že jste na slunku déle.

Baby friendly ubytování poznáte skoro i na první pohled. Okolí ubytování je příjemné prostředí, kde se s vašimi dětmi budete cítit bezpečně. Okolí ubytování bývá vybaveno prostranstvím, kde si vaše děti mohou hrát. Některé mají i dětská hřiště nebo hrací prvky přímo u apartmánu. U některých nechybí ani bazén. To si potom můžete vybrat, jestli si zajdete k moři nebo se budete koupat v bazénu. Ale pozor, ubytování s bazénem mají vyšší cenu.

Vybrali jsme také pro vás Baby friendly ubytování, která mají nedaleko služby, které by se vám mohly hodit. Tím jsou obchod, restaurace, bankomat, pošta, v případě akutní potřeby i zdravotnické zařízení. A kromě dětského vyžití, jsme mysleli i na rodiče. V některých ubytovacích zařízeních můžete mít k dispozici i internetové připojení. Ale také to tam není samozřejmostí, stejně jako strava. Pokud se potřebujete nutně dostat na wi-fi a ubytování ho nemá, tak v baru nebo restauraci, když si něco dáte, tak se v klidu na wi-fi dostanete.

Parkování je vždy u ubytování, abyste neměli složité vybalování vašich věcí a děti se mohly rovnou zabavit u apartmánů. Baby friendly ubytování nestojí u hlavní cesty z důvodu bezpečnosti. I když tomu tak je, vždy se k němu pohodlně dostanete.

Destinace, které jsme pro vás vybrali kromě ubytování, pláží, nabízí i ve svém okolí místa, která jsou vhodná na výlety s dětmi. Nebo na procházky s dětmi, když už nechcete ležet jenom na pláži. V objektech s vámi mohou být i domácí. Určitě se jich nebojte zeptat, kam s dětmi máte vyrazit, aby je to bavilo. Jelikož jsou v kategorii baby friendly ubytování, tak vám ochotně poradí. Když budete potřebovat pomoci i s něčím jiným, tak jsou na to připraveni. Většinou se s nimi domluvíte anglicky, někteří umí i trochu česky. A když zkusíte nějakou chorvatskou frázi, tak budou jedině rádi.

Věříme, že si rodinnou dovolenou vyberete díky naší mapě a poznáte tak krásné baby friendly ubytování, kam se budete třeba i rádi vracet.

Baby friendly ubytování v Chorvatsku – mapa