Autem do Chorvatska bez starostí

10 rad na cestu jak autem do Chorvatska

22. 01. 2024 | Rady a tipy

Autem do Chorvatska bezpečně a bez starostí

 

Cestování autem do Chorvatska může být nezapomenutelným dobrodružstvím, ale je důležité mít na paměti několik klíčových faktorů, abyste zajistili bezpečnost a pohodlí během celé cesty. Co nenajdete v tomto článku, to si o cestě autem do Chorvatska můžete přečíst v našem eBooku, který je ke stažení zdarma.
Najdete tam důležitá telefonní čísla, ceny dálničních poplatků, dopravní předpisy v jednotlivých zemích a další informace.

Zde jsou některé věci, na které byste si měli dát při cestě autem do Chorvatska pozor:

 

 1.  Stav vozidla:
  Před odjezdem si pečlivě zkontrolujte své vozidlo. Zajistěte, že jsou všechny náležitosti v pořádku, včetně oleje, brzdové kapaliny, pneumatik a světel. Vhodné je také prověřit stav rezervního kola.
 2.  Dopravní pravidla:
  Seznamte se s dopravními pravidly v zemích, kterými projíždíte. Pravidla se mohou lišit, ať už jde o povinnost používání denních světel nebo rychlostní limity.
 3.  Cestovní pojištění:
  Mějte platné cestovní pojištění, které kryje potřebné aspekty, včetně asistenční služby pro případ nehody nebo poruchy vozidla. Pro výběr vhodného pojištění a srovnání nabídek pojišťoven můžete využít například srovnávač www.top-pojisteni.cz
 4.  Navigace a mapy:
  Používejte spolehlivou navigační aparaturu nebo mobilní aplikaci s aktuálními mapami. Nastavte si trasu předem a mějte rezervní plán v případě, že se něco změní.
 5.  Přestávky a odpočinek:
  Nezapomeňte na pravidelné přestávky pro odpočinek a občerstvení. Dlouhé hodiny strávené za volantem mohou být fyzicky náročné, takže si dejte pauzy.
 6.  Měna a platební karty:
  Vezměte si dostatek místní měny a zkontrolujte, zda jsou vaše platební karty použitelné v zemi, kterou navštívíte. Mějte též dostatek hotovosti pro případné malé obchody nebo poplatky. Naštěstí pro cestu do Chorvatska není třeba řešit více směn, protože od roku 2023 už i v Chorvatsku je oficiální měnou Euro.
 7.  Přírodní podmínky:
  Buďte připraveni na různé povětrnostní podmínky, zejména při průjezdu horskými oblastmi. Zjistěte si aktuální předpověď a mějte sebou náležité vybavení, například vítr na Maslenickém mostě dokáže hodně řidičů překvapit.
 8.  Bezpečnost na silnicích:
  Dodržujte všechna pravidla silniční bezpečnosti. Dávejte pozor na rychlostní limity, ujistěte se, že používáte bezpečnostní pásy a vyhněte se řízení pod vlivem alkoholu.
 9.  Mýtné a poplatky:
  Mějte na paměti, že některé části trasy mohou vyžadovat mýtné nebo jiné poplatky. Zkontrolujte předem, jaké jsou místní poplatky a mějte připravené peníze, nebo si zakupte předem online potřebné dálniční známky.
 10.  Mobilní telefon a nouzová čísla:
  Mějte dobře nabitý mobilní telefon a berte s sebou nabíječku. Zjistěte si místní nouzová čísla a mějte je snadno dostupné.

Dodržováním těchto opatření můžete zajistit, že vaše cesta autem do Chorvatska bude nejen pohodlná a bezproblémová, ale především bezpečná. Pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete jet autem do Chorvatska, pak můžete využít některý z mnoha autobusových spojů, nebo dokonce leteckou přepravu.

Ubytování v Chorvatsku_reklama