Autobusem do Chorvatska

Autobusem do Chorvatska

29. 03. 2023 | Rady a tipy

Jak se dostat autobusem do Chorvatska?

Mnoho turistů řeší problém, jak se dostat do Chorvatska k moři, když nemají automobil, nebo se z jakéhokoliv důvodu nemohou posadit na 12 hodin za volant, případně se bojí létat. Kromě zájezdů pořádaných cestovními kancelářemi, kde je doprava již v ceně, můžete také využít služeb spousty soukromých dopravců a jejich linkou se k moři podívat a užít si nádhernou dovolenou.

Jedním z takových dopravců je společnost Flixbus, jejíž zelené autobusy brázdí silnice celé Evropy. Návazné spoje v Chorvatsku pak pokrývají každou větší obec po celém pobřeží Jadranu. 

Nabízíme vám možnost si rovnou na této stránce najít nejvýhodnější spoj do destinace vaší dovolené. Doporučujeme pro vyhledávání web infobus.eu, který je však závislý na tom, jestli provozovatelé autobusových linek poskytnou možnost rezervace jízdenek přes takový zprostředkovatelský portál a tak zde nenajdete úplně všechny spoje. Proto se předem pro jistotu informujte u majitele ubytování, kterým autobusem je nejlepší cestovat. Například cestu z Prahy do Splitu na této stránce pořídíte již za 999,- Kč od společnosti Regiojet, která s tímto portálem spolupracuje. 

Zoufat nemusí ani obyvatelé Slovenska, kteří mohou využít služeb mnoha dopravců s odjezdy z každého většího města a rezervaci lze provést také přes web infobus.eu, nebo využít Flixbus. Dostanou se tak autobusem do Chorvatska do Zadaru, nebo do Splitu za cenu od 45€. 

Uvedli jsme zde jen vlastně dva dopravce, ale existuje jich mnoho. Někdo nedá dopustit na Jadranexpres a někomu vyhovují služby ve žlutých autobusech Regiojetu. A i tak jsme stále nevyjmenovali všechny dopravce, kteří každou sezonu se svými koráby silnic, pendlují mezi ČR nebo Slovenskem a Chorvatskem. 

 

Jak je to se zavazadly?

Při cestě autobusem do Chorvatska bude bezplatně možná přeprava pro 1 cestujícího 1 příruční zavazadlo (max. rozměry 15 x 25 x 35 cm) a 1 zavazadlo v zavazadlovém prostoru do 30 kg a rozměrů 30 x 60 x 80 cm. Poplatek za každé další zavazadlo (poplatek za nadrozměrné zavazadlo) je 300,- Kč při platbě u autobusu, případně 250,- Kč při platbě předem v rezervačním systému. (přepravní podmínky Regiojet).

Jak se pohybovat po Chorvatsku?

Pokud jedete autobusem do Chorvatska na dovolenou a nechcete ji celou strávit jen na pláži, či v rámci letoviska, pak při svých cestách po Chorvatsku můžete využít společností Flixbus nebo Arriva, které mají zastávky v každé větší obci na pobřeží i ve vnitrozemí. 

Ubytování v Chorvatsku_reklama