Letecky do Chorvatska

Letecky do Chorvatska

26. 03. 2023 | Rady a tipy

Letecky do Chorvatska? Ano, jde to.

Většina turistů míří do Chorvatska autem. Poslední sezony přinesly i renesanci cestování vlakem, díky Regiojetu a o autobusových dopravcích netřeba ani mluvit, protože ti se předhánějí v akčních nabídkách, aby naplnili své autobusy mířící k Jadranu.
Turisté, kteří musí z nějakých důvodů oželet například Tunis nebo Egypt, vidí v Chorvatsku alternativu, nechtějí se však vzdát svého standartu cestování a proto je na vzestupu i letecká přeprava do této oblíbené prázdninové destinace. Vždyť například společnost Ryanair nabízí jednosměrnou letenku z Prahy do Zadaru již od 539,- Kč (mimo sezonu).

Z Prahy se letecky do Chorvatska dostanete také s letadly Smartwings a ČSA, ovšem cílem jejich letů je Split nebo Dubrovník. Novinkou jsou spoje Croatia Airlines z Prahy do Dubrovníku.

Obyvatelé jihu Slovenska, kteří chtějí letecky do Chorvatska musí absolvovat cestu na Vídeňské letiště, pokud chtějí přímý spoj. Dostanou se odtud do Zadaru, Splitu a Dubrovníku. Alternativou je také linka z Bratislavy do Záhřebu (Ryanair) a odtud vnitrostátní linkou do Splitu, kterou zajišťují Croatia Airlines. Případně z Košic mohou využít spoj společnosti Ryanair do severodalmatského Zadaru.

Svou dovolenou však nemusíte trávit jen v blízkosti letiště. Chorvatsko svými autobusovými linkami velice dobře pokrývají společnosti Arriva a Flixbus, takže můžete zajet i do té nejzapadlejší obce, kdekoliv na pobřeží chorvatského Jadranu. Pro vyhledávání a následnou rezervaci jízdenek autobusových spojů doporučujeme web infobus.eu, který je však závislý na tom, jestli provozovatelé autobusových linek poskytnou možnost rezervace jízdenek přes takový zprostředkovatelský portál a tak zde nenajdete úplně všechny spoje. Proto se předem pro jistotu informujte u majitele ubytování, kterým autobusem je nejlepší cestovat. Více o autobusech v Chorvatsku si můžete přečíst v našem článku. Případně můžete využít služeb některé z autopůjčoven, které jsou na každém letišti. V sezoně však doporučujeme rezervovat zapůjčení vozu předem, kapacity jsou omezené.

Jak se dostanu z letiště k ubytování?

Při své cestě letecky do Chorvatska budete jistě i řešit transfer z letiště do místa pobytu. Pokud vám majitel ubytování nenabídne transfer, pak v Zadaru doporučujeme využít TAXI Vir. Mají i minibusy, takže přepraví až 8 osob najednou. Na jejich webu najdete možnost online rezervace přepravy a při zadání místa nástupu a cílové destinace uvidíte ještě před objednávkou, cenu přepravy.
Ve Splitu je přímo před příletovou halou stanoviště autobusů Flixbus, které zajišťují kyvadlovou dopravu do centra Splitu. Odtud pak například opět Flixbusem můžete pokračovat do cílové destinace.
V Dubrovníku můžete využít oficiální Shuttle bus z letiště do centra, na autobusové nádraží, odkud opět najdete spoj do vaší dovolenkové destinace.

Použijte náš vyhledávací formulář a dopravte se za 80-90 minut k moři.

Náš formulář můžete samozřejmě využít pro plánování letů po celém světě a dostanete se tak nejen letecky do Chorvatska.

Letecky do Chorvatska