Psí pláže v Chorvatsku

Psí pláže v Chorvatsku

1. 04. 2023 | Rady a tipy

Najdu psí pláže v Chorvatsku?

Domácí mazlíčci jsou pro své majitele často právoplatnými členy rodiny. Proto je ani během dovolené nechtějí nechat u příbuzných, přátel nebo v hotelu pro psy. Raději cestují na dovolenou s nimi. Chorvatsko nabízí velký výběr ubytování, kde je možné bydlet i s domácím mazlíčkem a pláže, na které můžete dovést i svého psa se nacházejí podél celého pobřeží.

Uvádíme některé psí pláže v Chorvatsku, na kterých se můžete koupat i s vaším domácím mazlíčkem. V ostatních místech můžete informace o plážích, na které je možný přístup se psem, získat v místních turistických úřadech nebo u vašeho domácího. Jinak v Chorvatsku platí i to co u nás. Kde není přístup psů vysloveně zakázán nějakou značkou, nebo místní vyhláškou, tam se psem můžete. Z toho plyne, že psí pláže v Chorvatsku najdete prakticky na každém kroku.

Pokud chcete do Chorvatska letět letadlem, jet autobusem nebo vlakem, zjistěte si nejdříve předem podmínky konkrétního dopravce pro přepravu domácích mazlíčků, protože někteří, hlavně autobusoví dopravci, neumožňují na těchto linkách přepravu domácích mazlíčků.

Co potřebuji pro cestu do Chorvatska se psem?

V rámci EU potřebuje váš pejsek na cesty Mezinárodní očkovací průkaz, případně pas, v kterém musí být platné očkování proti vzteklině, provedené minimálně před třemi měsíci a váš pes musí být čipován. Tetování v Chorvatsku neuznávají.

Doporučujeme rovněž ochranu proti parazitům (klíšťata), zejména pak proti tzv. Srdečnímu červu, který se v Chorvatsku vyskytuje, a jedná se o velmi nepříjemného parazita. Ochrana je velmi jednoduchá, ošetření probíhá formou Spot-on, který se vetře do kůže psa.

Se všemi výše uvedenými body vám pomůže váš veterinář. Jeho návštěva před cestou je v každém případě dobrý nápad i proto, že se na psa podívá, zkontroluje jeho kondici a zdraví a dá vám svá doporučení pro cestu.

Doporučujeme zvážit rovněž pojištění, zejména za škodu způsobenou psem. Stát se může cokoli, ať vám případné drobné incidenty nezkazí dovolenou. Pokud již pojištění máte, prověřte jeho platnost i pro zahraničí a můžete na naší mapě začít hledat psí pláže v Chorvatsku.

Vycestovat na dovolenou po EU, tedy i do Chorvatska můžete se svým psem starším 15 týdnů. Jeden člověk s sebou může mít maximálně 5 psů.

Pes musí být při cestě autem zajištěn speciálními psími pásy nebo umístěn v přepravce.

Pozor, pokud však máte psa typu „bull“ plemene a není uznaný FCI, tak do Chorvatska jet s vámi na dovolenou nemůže. Stejně tak nemůžou jet ani kříženci typu „bull“.

Rada na závěr

I přesto, že se jedná o psí pláže v Chorvatsku, mějte svého psího kamaráda mezi lidmi na vodítku. Na pláži si najděte místo ve stínu a zajistěte pejskovi dostatečný přísun pitné vody. Nezapomeňte, že slaná mořská voda není pro psa na pití vhodná. Psy, hlavně dlouhosrsté rasy, je vhodné po koupání v moři opláchnout sladkou vodou, aby je nedráždila sůl v srsti. Většina apartmánů má venkovní sprchu, takže pokud je povoleno ubytování s pejskem, můžete tuto sprchu využít i pro svého čtyřnohého miláčka.

Určitě vám přejeme, abyste nic dalšího nemuseli řešit, ale pokud snad přeci jen ano, určitě se vám hodí informace, že tísňová linka 112 poskytuje v Chorvatsku i akutní veterinární pomoc.

Psí pláže v Chorvatsku – mapa
Ubytování, kde akceptují domácí mazlíčky, poblíž psí pláže v Chorvatsku