Pakoštane

Pakoštane v Chorvatsku

Pakoštane, malé velké letovisko

Každý rok naštěvujeme v Chorvatsku přímořské letovisko Pakoštane. Byla by veliká škoda nechat toto letovisko zapadnout  ve změti velikých a známých letovisek u Chorvatského Jadranu. Autem je to z Prahy přes Znojmo – Vídeň – Graz – Maribor –  Záhřeb – Zadar cca. 950 km, což značí asi 11 hodin za volantem převážně po dálnicích. 

Pakoštane je nevelká, původem rybářská obec v Zadarské župě (něco jako náš okres) a najdete ji 35 km jižně od Zadaru a  40 km severně od Šibeniku. Asi jako v celém Chorvatsku i v Pakoštane najdete milé a ochotné lidi. 

Ubytování mimo sezónu najdete již od 55€ za apartmán 2+2 a noc. V sezóně se ceny pohybují cca. od 75€. 

K vidění je toho v okolí spousty, jak na pobřeží, ve vnitrozemí a na moři. Namátkou uvedeme například národní park Kornati  (souostroví přístupné po moři spolu s průvodcem, lodí a občerstvením), ostrov Vrgada s nádhernou přírodní písčitou pláží  (přístupný pravidelnou lodní linkou), ve vnitrozemí Vranské jezero s chráněnou ornitologickou rezervací a možností rybaření  (přístupné pěšky – cca. 1,5 km), město Zadar, kde najdete známé Vodní varhany nebo Pozdrav slunci od architekta Nikoly Bašiće (autem cca. 35 km), město Šibenik s  památkově chráněným centrem a památkami pod ochranou Unesco (autem cca. 40 km), vodopády řeky Krka u Šibeniku kde  se natáčely některé díly Vinetua (autem do Šibeniku a pak lodí proti proudu řeky až k vodopádům) a spousty dalšího… 

Pokud nechcete nebo nemůžete cestovat na výlety, pak i samotné letovisko Pakoštane nabízí nepřeberné množství volnočasových  aktivit pro dospělé i děti a to nejen na pláži. Pláže jsou od oblázkových po písečné a pro milovníky soukromí najdete v  blízkém okolí i spousty zapadlých kamenitých zátok. 

Pokud se tedy chystáte do Chorvatska, pak určitě Pakoštane stojí za vaši zastávku, byť jen třeba kratičkou.

L

Nádherné a čisté moře, možnosti výletů, písečné a oblázkové pláže, vhodné pro rodiny s dětmi.

K

Profláknutá destinace, v sezoně moc turistů.

Celkové hodnocení

Booking.com