Od 19. do 27. srpna se v Budapešti uskuteční devítidenní 19. mistrovství světa v atletice

Od 19. do 27. srpna se v Budapešti uskuteční devítidenní 19. mistrovství světa v atletice

12. 08. 2023 | Rady a tipy

Od 19. do 27. srpna se v Budapešti uskuteční devítidenní 19. mistrovství světa v atletice. První disciplínou šampionátu je závod v chůzi na 20 kilometrů, další soutěže probíhají v průběhu celého dne. Zahajovací ceremoniál začne v 18:00. Závod bude zakončen štafetou na 4 x 400 metrů. 

První disciplínou šampionátu je závod v chůzi na 20 kilometrů. Potom v průběhu celého dne jsou na programu další disciplíny, které k atletice patří. Například Maraton, Skok do výšky, Skok o tyči, Desetiboj a další. Zahajovací ceremoniál začne v 18 hodin. Závod bude potom zakončen štafetou 4 x 400 metrů. V další části článku se dozvíte, jak se do Budapešti v pořádku dostat, kde se ubytovat a co si nesmíte nechat v Budapešti ujít.

Mějte na paměti, že maďarské rychlostní silnice a dálnice jsou zpoplatněny. Než vyjedete, zkontrolujte si ve vaší peněžence, že sebou máte platný řidičský průkaz, aby nebyl malér. Dálniční známky a viněty si můžete zakoupit online například na této adrese https://hu-mobility.com/cz/. Když budete chtít cestovat po Budapešti bez vašeho vozu, můžeme využít veřejnou síť dopravy s příměstskými železničními linkami, tramvajemi, trolejbusy a autobusy. Kromě mistrovství světa v atletice doporučujeme navštívit v Budapešti i nějaké turistické památky.

Řeka Dunaj je oblíbeným turistickým místem, které po skončení závodu neváhejte navštívit. Večerní plavba po Dunaji navodí příjemnou atmosféru. Jaká další místa byste měli navštívit v Budapešti, když v ní zrovna kvůli mistrovství budete? Budínský hrad, Dunajská promenáda, Řetězový most, Bazilika svatého Štěpána a Svatoštěpánské náměstí, Ústřední tržiště.

A kde se máte ubytovat? Nedaleko sportoviště, kde mistrovství probíhá, je hned několik ubytovacích zařízení. Ubytování vyhovuje všem finančním možnostem. A díky dobré dopravní síti po Budapešti nemusíte nutně být ubytovaní v těsné blízkosti sportoviště. Pokud si potrpíte na luxus, tak pětihvězdičkové hotely najdete v centru města. Další možnosti ubytování jsou od hostelů po apartmány. Jelikož je mistrovství velice oblíbenou sportovní akci, je důležité si ubytování zarezervovat co nejdříve, abyste potom nesháněli něco na poslední chvíli.

Víte proč se Budapešti říká Paříž Orientu? Když se vypravíte na 19. mistrovství světa v atletice, které v srpnu probíhá, budete mít možnost město prozkoumat a přijdete tak na to, proč si nese takovou přezdívku.

promo