Výlet Česká Kanada

Česká Kanada – Rozhledna a lesopark U Jakuba

12. 01. 2023 | Jihočeský kraj, Česko

Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada je chráněné území, konkrétně přírodní park, o rozloze 283 km² v okrese Jindřichův Hradec. Turistická destinace se nachází na pomezí jižních Čech a západní Moravy, při jejich trojmezí s Dolními Rakousy, zhruba mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak.

Nevšední zážitek spojený s vyhlídkou do okoli se vám nabízí na nově vybudovaném odpočivadle u turistické trasy poblíž obce Valtínov v okrese Jindřichův Hradec, právě na prahu tzv. České Kanady. Unikátní dřevěná stavba s ocelovým schodištěm a výškou 40,7m je nejvyšší vyhlídkovou stavbou z dřevěných lepených profilů a druhou nejvyšší dřevěnou stavbou v České republice.
Stožár konstrukce šestibokého hranolu zakončeného šestibokým jehlanem, připomíná svým ojedinělým řešením tvar tužky. V okolí odpočívadla se nachází krásné kaskády rybníků a zajímavé solitérní kameny.
To je rozhledna a lesopark U Jakuba v oblasti Česká Kanada.

V roce 2016 byl v prostoru kolem rozhledny U Jakuba postaven nový zábavně naučný lesopark, který rozšiřuje možnosti turistického využití této lokality. Záměrem projektu bylo poskytnout turistům a návštěvníkům rozhledny prostor, kde si budou moci nejen odpočinout a občerstvit se, ale také se pobavit a zábavnou formou dozvědět několik zajímavých informací o okolní krásné přírodě.

Lesopark je tvořen replikou slovanského opevnění se dvěma vstupními věžemi a herními prvky. Součástí projektu je také tajná podzemní chodba, bludiště z přírodních prvků, dětské hřiště s prolézačkami, cyklokrosová dráha, pódium, malé pískoviště, stoly s lavičkami, kolostavy, stánky a WC. V celém prostoru lesoparku jsou vysázeny různé druhy dřevin, které slouží jako poznávací les.

Odpočívadlo je citlivě začleněné do malebné krajiny České Kanady a ideálnim cílem pro výlet aktivních návštěvníků, rodin s dětmi i seniorů.
Ubytovacích kapacit v okolí najdete spousty.

L

Skvělé místo pro děti i dospělé. Spousta zábavy na jednom místě.

K

Až na něco přijdeme, určitě doplníme.

Celkové hodnocení

Booking.com