Adventní trhy nejen v Česku

Adventní trhy nejen v Česku

24. 09. 2023 | Rady a tipy

Adventní trhy 2023

Léto je pro tento rok nenávratně pryč a v některých obchodech se už připravují na vánoce a nákupní horečku. K předvánočnímu času však patří hlavně adventní trhy, svařené víno, punč, vánoční výzdoba, klid a pohoda.

Vánoční atmosféra na trzích vás nabudí na vánoční čas, který je pro mnohé z nás příjemný. U nás v republice jsou také krásné trhy. Ale za zmínku stojí i trhy v zahraničí nedaleko nás. I tam jsou krásné a mnohdy je to neodolatelná vánoční atmosféra, která vás dokonale vtáhne a vy si odpočinete u punče nebo horké čokolády a různých vánočních specialit. V tomto článku si můžete přečíst tipy, kam vyrazit na vánoční trhy do okolních států.

Adventní trhy Slovensko

Na Slovensku v Bratislavě na vás dýchne vánoční atmosféra v centru starého města. Jaké jsou vyhlášené vánoční speciality na trzích? Cikánská pečeně, medovník, punč, husí a zelné lokše, zelňačku. Co rozhodně nevynechávejte? Katedrálu sv. Martina, sídlo prezidenta, Bratislavský hrad.

Adventní trhy Rakousko

V Rakousku určitě nemůžete vynechat Linz. Česky řečeno Linec. Historické centrum města je zapsáno na seznamu UNESCO. Nenechte si ujít klasický mřížkový linecký koláč, grilované klobásky na dřevěném uhlí, punč a další jiné dobroty. V Linci rozhodně najdete jednu z největších atrakcí tramvajovou linku Pöstlingbergbahn. V rámci adventních zájezdů máte i služby průvodce, takže máte i odborný výklad a podíváte se kromě trhů i na různá místa.

Hlavní město Vídeň také stojí za zmínku. Ve Vídni jsou jedny z nejstarších a nejkrásnějších adventních trhů vůbec. Pečené kaštany, punč, svařené víno, kandované ovoce. Zimní pohádka. A také se podíváte na další krásná místa, která nemůžete vynechat. Užijete si skvělou vánoční atmosféru a dechberoucí město Vídeň.

Adventní trhy Německo

Které místo neodmyslitelně patří k adventním trhům? Drážďany. Zajímavostí je 14 metrů vysoká vánoční pyramida, symbol vánočních trhů, které mají historické kořeny v roce 1434. Svaření víno, cukroví, perníčky, krajky. A když se vydáte na cestu s průvodcem, zažijete i zámek, operu a další.

Romantika na adventních trzích? Ano, také může být. Když navštívíte Norimberk. Tradiční bavorské dobroty, památky a neodmyslitelný Císařský hrad. Přejete si zažít romantiku? Neváhejte, Norimberk je ideální místo pro vás.

A jaké jsou největší a nejkrásnější trhy v Německu? V Lipsku. Užijte si proslulé Lipské pasáže, průchozí dvory a nákupní domy. A jaké pochutiny si můžete dát? Preclíky, svařené víno, meruňkový punč, perníčky a jiné.

Adventní trhy Polsko

Kam v Polsku? Jistě si nenechte ujít vánoční Krakov. Rynek Główny je velice působivý a je zapsaný na seznamu UNESCO. Co na trzích najdete? Umělecké výrobky z kůže, tradiční místní klobásy a místní specialitu pitný med. Vánoční atmosféra na vás dýchne i na zámku, katedrále a dalších kouzelných místech.

A kam dále v Polsku? Wroclaw a vyhlášené trhy v Polsku. Jedno z nejstarších evropských měst má svoje adventní kouzlo. Ochutnáte sýr na všechny způsoby, pitný med a zapienkanki. Prohlédněte si staré město, radnici, Turmský ostrov.

Adventní trhy Maďarsko

Za zmínku stojí hlavní město Budapešť. Vyhlášená medovina, tradiční maďarské pokrmy, vánoční koledy. Určitě zavítejte k ikonické budově parlamentu, židovské synagoze, která je druhá největší. Nasajte atmosféru i mimo termální lázně, které jsou také v Maďarsku oblíbené.

Adventní trhy Francie

Kam jinam ve Francii na vánoční trhy než do Paříže? Eiffelova věž, která bliká v odstínu vánočních světel. Na adventních trzích můžete pořídit originální francouzské parfémy, které jsou po světě vyhlášené. Adventní francouzská kuchyně zavoní, tak běžte ochutnat. Pokochejte se vánoční historickou atmosférou na adventních trzích ve stylu francouzské elegance.

Adventním trhům v České republice a v Chorvatsku se budeme věnovat v dalších článcích, které pro vás připravujeme. Sledujte nás na našem Facebooku a nenechte si ujít žádnou novinku, tip na výlet, zajímavost a spoustu dalších rad.