Vagón Polnička, Dětský přírodní areál

Vagón Polnička

9. 08. 2023 | Česko, Vysočina

Vagón Polnička – přírodní dětský areál

 

Zhruba 5 kilometrů od Žďáru nad Sázavou doporučujeme navštívit areál Vagón Polnička. Dostanete se k němu autem nebo na kole po cyklostezce. Kdo rád chodí, tak lze nechat auto u Pilské nádrže na neplaceném parkovišti a po stezce se projít na Vagón. Trasa pěšky po cyklostezce je v délce asi 4 kilometry. Cyklostezka kopíruje Pilskou nádrž. Při hezkém počasí je na ní rušno, tak na sebe dávejte pozor.

Provoz areálu vznikl již v roce 1993, kdy z vyřazeného vlakového vagónu vzniklo občerstvení, proto tedy název Vagón Polnička. Tehdy před ním stály 3 stoly. V roce 1999 majitelé vybudovali železniční dráhu s dětským vláčkem a další atrakce. Areál má v současné době rozlohu 15000 metrů čtverečních. V areálu najdeme také přírodní rybníček, který je využíván pro vodní atrakce. Největší atrakcí je ale dětský vláček, který jezdí po úzkokolejné železnici. Když se vláčkem svezete, projedete i tunýlkem. Je to skvělý zážitek nejen pro dospělé, ale i děti. Jízda vláčkem je zpoplatněna.

V celém areálu je několik možností, jak se můžete s dětmi zabavit. V zookoutku si můžete prohlédnout morčata, prasátko, kamerunské kozy, andulky, klece s ptáky. Můžete je i nakrmit připraveným krmením za drobnou úplatu.

Větší děti se mohou projet na určeném okruhu pro bugginy a čtyřkolky. Na bezpečnost samozřejmě dohlíží příslušný pracovník. Jízda je zpoplatněna. Na přírodním rybníčku si děti mohou užít vodních člunů.

Pokud máte aktivnější děti, tak ty jistě zaujme Hopstráda, kde jsou prolézačky, skluzavky a děti se zde mohou zabavit delší dobu. Kromě Hopstrády si děti mohou zahopsat na nafukovacím skákacím hradu. I zde na bezpečnost dětí dohlíží pracovníci. Obě atrakce jsou také zpoplatněny.

Nemusíte se bát, že se v areálu Vagón Polnička budou vaše děti nudit. V okolí vagónu jsou rozmístěny další atrakce. Dětský kolotoč, ten je také za menší úplatu. Dále potom stolní fotbálek, vzduchová děla, houpačka, balanční kolo.

Vyhládlo vám a potřebujete se občerstvit? Zajděte si do výdejního okénka vagónu pro nealkoholický nápoj, či pivo. Na výběr je z několika druhů. Stejně tak si můžete vybrat z několika druhů jídel. Od rychlovky párek v rohlíku, přes topinku s masovou směsí k hotovým jídlům. Ceny nápojů a jídel jsou přijatelné. Po celém areálu jsou rozmístěny lavice na sezení, kde si v klidu můžete vychutnat nápoj či jídlo. Kouření je povoleno u vyznačených stolů. Sedí se zde tak příjemně, že se vám odsud ani nebude chtít. Dostali jste chuť na zmrzlinu? Není problém, dejte si ji také přímo v areálu.

Areál Vagón Polnička je uzpůsoben k celodením rodinným výletům. Samozřejmostí jsou tak funkční toalety a kdo má malé děti, které baští příkrmy, můžete si přímo v areálu v mikrovlnné troubě pokrmy pro ně ohřát. Skvělá služba, že?

Parkovat auta je možné na vyznačeném parkovišti zdarma a pro cyklisty je hned v areálu stojan na několik kol. Na stojany s koly uvidíte od stolů před vagónem.

Areál se otevírá pálením čarodějnic v dubnu.
Následně je potom otevřený v květnu a červnu vždy o víkendech a svátcích vždy v čase 10:00 – 19:00.
V červenci a srpnu je otevřeno každý den 10:00 – 19:00.
V září je potom otevřeno každý víkend 10:00 – 19:00.
Poté je areál Vagón Polnička uzavřený a ukládá se k zimnímu spánku. Při nepřízni počasí je areál uzavřený.

L

Hojné vyžití pro děti i dospělé. Rozšířené služby pro rodiny s nejmenšími dětmi. Dobrý výběr občerstvení.

K

Při nepřízni počasí zavřeno a naopak při hezkém počasí často plně obsazeno.

Celkové hodnocení

Hodnocení